Apple Car projesi ne durumda? İşte son bilinenler

2
3Apple Car

Son aylarda Apple Car ile ilgili çok fazla söylenti yok ancak proje üzerinde çalışmalar hala devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen liderlik değişikliğiyle ilgili haberi sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise DigiTimes kaynaklı bir rapor, Cupertino’daki Apple Car‌ gelişimi hakkında iddia edilen ayrıntılara yer veriyor.


İlginizi çekebilir: Apple, kendi hücresel modemini geliştiriyor!


Apple Car için tarih belli mi?

Apple, Tesla ve diğer üreticilerin çalışanlarını kendi bünyesine katmaya devam ediyor. Bir yandan da tanınmış otomotiv elektroniği tedarikçileriyle de “ön işbirliği görüşmeleri” yürüttüğü söyleniyor. Aynı zamanda Apple, mevcut düzenlemeleri karşıladığından emin olmak için diğer elektronik tedarikçileriyle de birlikte çalışıyor.

Güncel tartışmalar, Apple’ın gereksinimlerini detaylandırdığı ve satıcılardan fiyatlandırma ile diğer ayrıntıları istediği bir “teklif talebi” modelini oluşturduğunu gösteriyor.

DigiTimes, Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde bir fabrika kurmak için çalıştığını ve yüksek teknoloji özelliklere sahip bir üretim planı olduğunu iddia ediyor.

Apple Car

Apple çip tedarikçisi TSMC’nin, bir Ar-Ge tesisinde “otonom sürüş çipi” üzerinde Apple ile beraber çalıştığı söylentileri de yine iddialar arasında. TSMC ayrıca, hibrit otomobil konvertörlerinde ve şarj cihazlarında kullanılacak galyum nitrür (GaN) teknolojisini daha da geliştirmek için STMicroelectronics ile işbirliği yapıyor ve kaynaklar, bu çalışmanın Apple Car‌ ile doğrudan ilgili olduğunu söylüyor.

DigiTimes’a göre, Apple 2024 ila 2025 yılları arasında “Apple Car” projesini tanıtacak. Parça endüstrisinin içindeki insanlar ise  araç modelinin “Tesla’ya benzer” olacağını söylediler.

Saygın Apple analisti Ming-Chi Ku iki yıl önce “Apple Car” üzerindeki çalışmaların devam ettiğini ve Apple’ın 2023 ila 2025 arasında bir çıkış tarihini hedeflediğini söylemişti. Şimdilik otomobil hakkında bilinen gerçekler ve iddialar bunlar. 2021 yılında “Apple Car” hakkında çok daha fazla şey duyacağımıza inanıyoruz.

W3Schools

Source link

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here