YouTube umożliwia na nowym Apple TV 4K odtwarzanie wideo 4K przy 60 FPS

0
6


Dzięki nowemu i bardziej wydajnemu Apple TV 4K, które trafiło do oficjalnej sprzedaży od dziś, YouTube umożliwił odtwarzanie wideo 4K z prędkością 60 klatek na sekundę w swojej aplikacji na ‌Apple TV‌, zamiast wcześniejszego ograniczeni do 30 klatek na sekundę.

YouTube udostępnił obsługę 4K w swojej aplikacji na Apple TV w październiku, jednak ku wielkiemu rozczarowaniu użytkowników, odtwarzanie zostało ograniczone do zaledwie 30 klatek na sekundę. Dzięki nowemu, potężnemu procesorowi A12 Bionic YouTube może teraz odtwarzać wideo 4K z szybkością 60 klatek na sekundę. Odtwarzanie wideo 4K z prędkością 60 klatek na sekundę nie jest dostępne na starszym ‌Apple TV‌ 4K.

Wyłączność odtwarzania YouTube w 4K przy 60 klatkach na sekundę w nowym ‌Apple TV‌ 4K wynika  prawdopodobnie z kodeka wideo używanego przez YouTube w porównaniu z innymi aplikacjami, co wymaga większej mocy obliczeniowej.

Pomimo zaktualizowanego procesora, nowy Apple TV 4K ma taki sam wygląd jak poprzednia generacja, ale zawiera całkowicie przeprojektowany pilot. Nowy pilot Apple TV Remote jest również dostępny do kupienia osobno dla starszych Apple TV.

The post YouTube umożliwia na nowym Apple TV 4K odtwarzanie wideo 4K przy 60 FPS first appeared on AppleWorld – wszystko ze świata Apple – plotki, nowości.Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here